Ciśnieniomierz OMRON M3 Comfort (HEM-7155-E)

Dodaj opinię Kod:  374716272
Dokładność pomiaru tętna
 • 5 % od wartości
Zasilanie
Obszar pomiaru ciśnienia
Rodzaj pomiaru ciśnienia
Rozmiar mankietu
 • 22-42 cm

Ciśnieniomierz OMRON M3 Comfort (HEM-7155-E)

Dodaj opinię Kod:  374716272

236,78

Dostępny

1

Gwarancja. 5 lat oficjalnej gwarancji producenta 

Opis

OMRON M3 Comfort (HEM-7155-E) z unikalnym mankietem Intelli Wrap - dokładność 360 stopni!
Od ponad 85 lat firma OMRON Corporation (Japonia) jest światowym liderem w produkcji robotyki, elektroniki, narzędzi automatyzacji stosowanych w przemyśle kosmicznym oraz sprzętu medycznego.

Tonometry firmy OMRON stanowią ponad 50% światowej sprzedaży tonometrów elektronicznych i stanowią standard jakości i komfortu. Niezawodność i dokładność sprzętu medycznego firmy OMRON potwierdzana jest zgodnie z europejską dyrektywą dotyczącą wyrobów medycznych 93/42/EWG (MDD) — CE 0197 oraz międzynarodowymi protokołami badań klinicznych: AAMI, BHS, IP, ESH.

Główną zaletą automatycznych tonometrów jest obecność kompresora, który niezależnie pompuje powietrze do mankietu, co neutralizuje „czynnik ludzki”. Dzięki równomiernemu wpompowaniu powietrza do mankietu wynik będzie jak najbardziej dokładny, a pomiar komfortowy.

Transkontynentalna korporacja OMRON to światowy lider w rozwoju innowacyjnych technologii. W trakcie ostatnich badań stwierdzono, że co trzecia osoba na świecie dokonująca pomiaru ciśnienia krwi popełnia błąd przy zakładaniu mankietów, w wyniku czego otrzymuje nieprawidłowy wynik. Firma OMRON rozwiązała ten problem. W nowym, unikalnym mankiecie Intelli Wrap - 360 stopni dokładności, czujniki rozmieszczone są na całym obwodzie mankietu, co pozwala na pomiar niezależnie od miejsca jego założenia na ramię. Ramowa konstrukcja mankietu pozwala na szybkie i łatwe zamocowanie go na ramieniu jedną ręką, a uniwersalny rozmiar (22-42 cm) zapewnia pełny obwód barku, dzięki czemu pomiar ciśnienia jest wygodniejszy.

Nowy unikalny mankiet Intelli Wrap - 360 stopni precyzji to:

 • Duży obszar pomiarowy (360 stopni) – nie ma „ślepej strefy” przy pomiarze, pomiar wykonywany jest na całej powierzchni barku;
 • Komfort użytkowania – dzięki sztywnej ramce mankiet można z łatwością założyć na ramię jedną ręką;
 • Wszechstronność - dzięki rozmiarowi 22-42 cm mankiet nadaje się dla osób o średnich i dużych rozmiarach ramion.

Automatyczny tonometr z mankietem naramiennym M3 Comfort (HEM-7155-E) posiada następujące cechy:

Inteligentna technologia zarządzania Intellisense zarządza procesem pomiarowym jak lekarz, biorąc pod uwagę indywidualne cechy każdego użytkownika, co pozwala na najbardziej komfortowy i szybki pomiar. Urządzenie mierzy ciśnienie krwi dwukrotnie podczas jednego pomiaru (kiedy powietrze jest wtłaczane do mankietu i kiedy jest z niego spuszczane), co gwarantuje bezwarunkową dokładność nawet w przypadku zaburzeń rytmu serca (arytmii).

Pamięć na 60 pomiarów z rejestracją daty i godziny. Ciśnienie krwi zmienia się w ciągu dnia. Firma OMRON wyposażyła swoje tonometry nie tylko w pamięć o wystarczającej objętości, ale także w obowiązkową funkcję rejestrowania daty i godziny każdego pomiaru. Model przeznaczony jest do monitorowania i kontroli ciśnienia krwi przez dwóch użytkowników. Dane przechowywane są w dwóch oddzielnych komórkach, a każdy użytkownik może w dowolnym momencie sprawdzić swoje odczyty ciśnienia krwi. Tryb gościa przeznaczony jest do pojedynczego pomiaru, w tym trybie wyniki pomiarów nie są zapisywane w pamięci urządzenia

Funkcja uśredniania 3 pomiarów z ostatnich 10 minut. Poziom BP nigdy nie jest taki sam. Aby uzyskać obiektywną wartość ciśnienia krwi, lekarze zalecają przyjęcie średniej wartości z 3 kolejnych pomiarów wykonywanych w odstępach 2-3 minut. Nowoczesne modele tonometrów firmy OMRON posiadają funkcję automatycznego obliczania średniej wartości ciśnienia i tętna na podstawie wyników 3 ostatnich pomiarów w ciągu 10 minut.

Wskaźnik prawidłowego założenia mankietu. Tonometr wyposażony jest we wskaźnik prawidłowego założenia mankietu w postaci przyjaznej dla użytkownika ikony graficznej na korpusie urządzenia. Kształt mankietu, jego jakość, a także prawidłowość założenia są kluczem do uzyskania dokładnego wyniku pomiaru.

Wskaźnik ruchu. Aby uzyskać prawidłowy wynik pomiaru należy odpoczywać i nie ruszać się. Wskaźnik ten jest wrażliwy na ruch podczas pomiaru i sygnalizuje konieczność powtórzenia pomiaru w celu uzyskania dokładniejszego wyniku.

Specyfikacja

Zakres pomiaru ciśnienia krwi
 • 0-299 mmHg
Dokładność pomiaru ciśnienia krwi
 • 3 mmHg
Zakres pomiaru pulsu
 • 40-180 ud/min
Dokładność pomiaru tętna
 • 5 % od wartości
Obliczanie średniego ciśnienia
 • Jest
Zobacz wszystkie parametry →

Dodaj recenzję produktu

Oceń ten produkt
 • Źle
 • Słabo
 • Dobrze
 • Bardzo dobrze
 • Wspaniale
Wgraj filmik
Wgraj maksymalnie 5 filmików z Youtube

Dodaj zdjęcie

Przeciągnij pliki tutaj lub kliknij przycisk. Dodaj do 10 plików w formacie .jpg, .gif, .png, rozmiar pliku do 5 MB

Aby opublikować opinię, zaloguj się na swoje konto

W ciągu 7 dni roboczych opublikujemy Twoją opinię albo ją odrzucimy – jeżeli po weryfikacji uznamy, że opinia zawiera treści nielegalne lub niezgodne z Regulaminem zamieszczania opinii (punkt 3.9). Na przykład, odrzucamy opinie nieodnoszące się do opiniowanego Towaru, które mogą być obraźliwe, naruszające dobre obyczaje i prawa innych osób. O odrzuceniu opinii poinformujemy Cię na podany przez Ciebie adres e-mail, podając przyczyny odrzucenia opinii.