Ciśnieniomierz OMRON New M6 Comfort (HEM-7360-E)

Dodaj opinię Kod:  374822556
Dokładność pomiaru tętna
 • 5 % od wartości
Zasilanie
Obszar pomiaru ciśnienia
Rodzaj pomiaru ciśnienia
Rozmiar mankietu
 • 22-42 cm

Ciśnieniomierz OMRON New M6 Comfort (HEM-7360-E)

Dodaj opinię Kod:  374822556

365,37

Dostępny

Gwarancja. 5 lat oficjalnej gwarancji producenta 

Opis

OMRON M6 Comfort (HEM-7360-E) z unikalnym mankietem Intelli Wrap - dokładność 360 stopni!
Od ponad 85 lat firma OMRON Corporation (Japonia) jest światowym liderem w produkcji robotyki, elektroniki, narzędzi automatyzacji stosowanych w przemyśle kosmicznym oraz sprzętu medycznego.

Tonometry firmy OMRON stanowią ponad 50% światowej sprzedaży tonometrów elektronicznych i stanowią standard jakości i komfortu. Niezawodność i dokładność sprzętu medycznego firmy OMRON potwierdzana jest zgodnie z europejską dyrektywą dotyczącą wyrobów medycznych 93/42/EWG (MDD) — CE 0197 oraz międzynarodowymi protokołami badań klinicznych: AAMI, BHS, IP, ESH.

Główną zaletą automatycznych tonometrów jest obecność kompresora, który niezależnie pompuje powietrze do mankietu, co neutralizuje „czynnik ludzki”. Dzięki równomiernemu wpompowaniu powietrza do mankietu wynik będzie jak najbardziej dokładny, a pomiar komfortowy.

Transkontynentalna korporacja OMRON to światowy lider w rozwoju innowacyjnych technologii. W trakcie ostatnich badań stwierdzono, że co trzecia osoba na świecie dokonująca pomiaru ciśnienia krwi popełnia błąd przy zakładaniu mankietów, w wyniku czego otrzymuje nieprawidłowy wynik. Firma OMRON rozwiązała ten problem. W nowym, unikalnym mankiecie Intelli Wrap - 360 stopni dokładności, czujniki rozmieszczone są na całym obwodzie mankietu, co pozwala na pomiar niezależnie od miejsca jego założenia na ramię. Ramowa konstrukcja mankietu pozwala na szybkie i łatwe zamocowanie go na ramieniu jedną ręką, a uniwersalny rozmiar (22-42 cm) zapewnia pełny obwód barku, dzięki czemu pomiar ciśnienia jest wygodniejszy.

Nowy unikalny mankiet Intelli Wrap - 360 stopni precyzji to:

 • Duży obszar pomiarowy (360 stopni) – nie ma „ślepej strefy” przy pomiarze, pomiar odbywa się na całej powierzchni barku;
 • Komfort użytkowania – dzięki sztywnej ramce mankiet można z łatwością założyć na ramię jedną ręką;
 • Wszechstronność - dzięki rozmiarowi 22-42 cm mankiet nadaje się dla osób o średnich i dużych rozmiarach ramion.

Automatyczny tonometr z mankietem naramiennym E posiada następujące cechy:
Inteligentna technologia sterowania Intellisense zarządza procesem pomiarowym jak lekarz, biorąc pod uwagę indywidualne cechy każdego użytkownika.

Wskaźnik arytmii. Jeżeli podczas pomiaru zostanie wykryta nieregularna praca serca (co najmniej dwukrotnie), ale wynik jest prawdopodobny, zostanie to wyświetlone na ekranie wraz ze wskaźnikiem arytmii.
Funkcja uśredniania 3 pomiarów z ostatnich 10 minut. Poziom BP nigdy nie jest taki sam. Aby uzyskać obiektywną wartość ciśnienia krwi, lekarze zalecają przyjęcie średniej wartości z 3 kolejnych pomiarów. Nowoczesne modele tonometrów firmy OMRON posiadają funkcję automatycznego obliczania średniej wartości ciśnienia i tętna na podstawie wyników 3 ostatnich pomiarów w ciągu 10 minut.

Pamięć na 100 pomiarów dla dwóch użytkowników z rejestracją daty i godziny + tryb gościa. Model przeznaczony jest do monitorowania i kontroli ciśnienia krwi przez dwóch użytkowników. Dane przechowywane są w dwóch oddzielnych komórkach, a każdy użytkownik może w dowolnym momencie sprawdzić swoje odczyty ciśnienia krwi. Tryb gościa przeznaczony jest do pojedynczego pomiaru, w tym trybie wyniki pomiarów nie są zapisywane w pamięci urządzenia.

Wskaźnik prawidłowego założenia mankietu. Tonometr wyposażony jest we wskaźnik prawidłowego założenia mankietu w postaci przyjaznej dla użytkownika ikony graficznej na korpusie urządzenia. Funkcja ta służy do określenia wymaganej szczelności dopasowania mankietu do dłoni.

Wskaźnik ruchu. Wskaźnik ten jest wrażliwy na ruchy podczas pomiaru i jeżeli takie wystąpią, sygnalizuje konieczność powtórzenia pomiaru w celu uzyskania dokładniejszego wyniku.
Funkcja migotania przedsionków (AF). W trybie FP automatycznie wykonywane są 3 kolejne pomiary w odstępach 30 sekundowych, po czym wyświetlana jest wartość średnia. Jeśli prawdopodobne jest AF, wyświetlany jest „Wskaźnik migotania przedsionków”.

Wskaźnik migotania przedsionków (AF) – określa prawdopodobieństwo wystąpienia migotania przedsionków z dokładnością do 94,2% (z czułością 95,5% i swoistością 93,8%), jak wykazano w badaniu z pojedynczym odprowadzeniem EKG jako pomiarem kontrolnym . Migotanie przedsionków (AF) to chaotyczne skurcze serca lub nieregularne bicie serca (arytmia), które mogą powodować zakrzepy krwi, mózgowy przepływ krwi, niewydolność serca i inne powikłania sercowo-naczyniowe. Funkcja wskaźnika migotania przedsionków — określa prawdopodobieństwo wystąpienia AF tylko pod warunkiem potrójnego pomiaru.

Specyfikacja

Zakres pomiaru ciśnienia krwi
 • 0-299 mmHg
Dokładność pomiaru ciśnienia krwi
 • 3 mmHg
Zakres pomiaru pulsu
 • 40-180 ud/min
Dokładność pomiaru tętna
 • 5 % od wartości
Obliczanie średniego ciśnienia
 • Jest
Zobacz wszystkie parametry →

Dodaj recenzję produktu

Oceń ten produkt
 • Źle
 • Słabo
 • Dobrze
 • Bardzo dobrze
 • Wspaniale
Wgraj filmik
Wgraj maksymalnie 5 filmików z Youtube

Dodaj zdjęcie

Przeciągnij pliki tutaj lub kliknij przycisk. Dodaj do 10 plików w formacie .jpg, .gif, .png, rozmiar pliku do 5 MB

Aby opublikować opinię, zaloguj się na swoje konto

W ciągu 7 dni roboczych opublikujemy Twoją opinię albo ją odrzucimy – jeżeli po weryfikacji uznamy, że opinia zawiera treści nielegalne lub niezgodne z Regulaminem zamieszczania opinii (punkt 3.9). Na przykład, odrzucamy opinie nieodnoszące się do opiniowanego Towaru, które mogą być obraźliwe, naruszające dobre obyczaje i prawa innych osób. O odrzuceniu opinii poinformujemy Cię na podany przez Ciebie adres e-mail, podając przyczyny odrzucenia opinii.